Standard

Všeobecný vzhled: Veselý, pevný, silný, odvážný, vyvážený, kompaktní; výška v kohoutku by měla přibližně odpovídat délce od kohoutku ke kořeni ocasu.

Charakteristika: Veselé povahy, se stále se pohybujícím ocasem, zvláště při sledování pachové stopy.

Povaha: Plný života a energie, nebojácný, něžný, milující.

Hlava a lebka: Čtvercová morda s výrazným stopem, uprostřed vzdálenosti mezi špičkou nosu a týlním hrbolem. Dobře vyvinutá lebka, jasně tvarovaná, ani příliš jemná, ani příliš hrubá. Lícní kosti nevystupují. Čenich přiměřeně široký pro stopování.

Uši: Zavěšené, nasazené na úrovni očí. Jemná kůže, dosahující ke špičce nosu. Porostlé hustou, přiléhavou hedvábnou srstí.

Oči: Plné, nevystouplé. Tmavě hnědé, či hnědé, nikdy světlé, s inteligentním, jemným výrazem, ale široce otevřené, jasné a veselé, víčka pevně obepínající oko.

Tlama: Silné čelisti s dokonalým, pravidelným a kompletním nůžkovým skusem, tzn. zuby horní čelisti lehce přesahují přes zuby dolní čelisti a sedí kolmo v čelistech.

Krk: Úměrně dlouhý, svalnatý. Elegantně osazený do ramen, suchý.

Hrudní končetiny: Šikmé, suše osvalené lopatky. Nohy s pevnými kostmi, ne příliš krátké, rovné, přiměřeně dlouhé pro dokonalý pohyb.

Trup: Silný, kompaktní. Hrudník dobře vyvinutý, hluboký. Předhrudí dobře vyvinuté. Žebra dostatečně klenutá. Bedra krátká, široká a pevná, k nasazení ocasu jemně se svažující.

Pánevní končetiny: Široké, pěkně zaoblené, silně osvalené, s pevnými kostmi. V kolenou správně zaúhlené, krátké pod hleznem.

Tlapky: Pevné, se silnými polštářky, tzv. kočičí.

Ocas: Nasazený poněkud níže, pod linií hřbetu. Při pohybu se vesele pohybuje a nikdy nesmí být nesen nahoru. Bývá kupírován na správnou délku tak, aby nepřekážel při stále veselém pohybu při práci.

Krok a pohyb: Bezvadný ve všech chodech, se silnou akcí pánevních končetin.

Osrstění: Přilehlá, hedvábná, nikdy zvlněná nebo hrubá, nepříliš hustá a nikdy zkadeřená srst. Dobře osrstěné hrudní končetiny, trup a pánevní končetiny až po patní kloub.

Zbarvení: Nejrůznější. U jednobarevných není povolena bílá, a vyjímkou skvrny na hrudi.

Velikost: Výška psa asi 39 až 41 cm, feny 38 až 39. Hmotnost přibližně 12,75-14,5kg.

Vady: Jakákoli odchylka od výše uvedených bodů je považována za vadu, závažnost dané vady by měly být posuzovány podle stupně projevu vzhledem ke standardu.

Poznámka: Samci by měli mít dvě zřetelná normální varlata, zcela sestouplá v šourku.